شادی دادبین

اعصاب ، روان و مشاوره


درمانگر اختلالات خلقی نو

اينستاگرام

ادرس کلینیک

فقط فرشته ها اشتباه نمی کنند

حتماً تو هم این جمله معروف را شنیدهای:" انسان جایزالخطاست"؛ یعنی انسان ممکن است دچار اشتباه شود. اگر کسی این مسئله را به یاد داشته باشد، آنوقت اولین قدم را در دیدن و پذیرفتن اشتباههایش برداشته است. من و تو که فرشته نیستیم، پس ممکن است اشتباه کنیم.

از پذیرفتن تا بزرگ شدن
دیدن و قبولکردن اشتباهها بهخودی خود خیلی خوب است، اما یک خوبی بیشتر و غیرمستقیمتر هم برای خود آدم دارد. کسی که اشتباهش را میبیند و میپذیرد، کمکم صبورتر و پختهتر میشود و در نهایت میتواند قضاوت روشنتر و منصفانهتری نسبت به آدمها و اتفاقها داشته باشد.

بگو ببخشید و خلاص
بعضیها فکر میکنند اگر به اشتباهشان اقرار کنند، چیزی ازشان کم میشود و کوچک میشوند. برای همین همه سعیشان را میکنند که اشتباهشان را توجیه کنند، به این امید که اشتباهشان دیده نشود. اما اینکار تنها موجب میشود کار غلط شان بیشتر به چشم بیاید و اشتباهشان را اشتباه تر میکند. بهجای همه اینها یک کلام بگو " ببخشید " و خلاص

به احترام دوستی
دوستی که فقط به کادو گرفتن و تبریک تولد و احوال پرسیدن نیست. اگر واقعا دوستت را دوست داری، باید اشتباههایت را هم بپذیری و بهخاطرشان عذرخواهی کنی. اقرار به رفتارهای اشتباه، موجب قوی و عمیقتر شدن دوستیها میشود. همه دوست دارند با آدمی دوست باشند که منعطف است و اشتباههایش را میپذیرد، نه یک آدم یک دنده و کلهشق.

نتیجهگیری درست از اشتباه
پذیرش اشتباه و عذرخواهی خیلی خوب است، اما کافی نیست. سعی کن از اشتباهت درس بگیری و خودت را تغییر بدهی. اگر باز همان کار غلط را تکرار کنی، دلخوری مثل زخمی قدیمی سر باز میکند و بستن اش كار سختی است.


آدرس مطب : 1
تلفن : 1 - 1

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
سه اصل مهم بهداشت روانcbt اعتیاد وشیوع اعتیاد در دانش اموزفقط فرشته ها اشتباه نمی کعلائم و نشانه های بیماری فرزند پروری موثرصفحه اصلیمهارتهای پیش بینی آیندهسوالات پزشکیماتریکس چیست ؟پیامهای کاربرانمت امفتامین را بیشتر بشنسایتهای دیگرمراحل سوگواری 1مراحل سوگواری 2مصرف کافئین آری یا خیرمعنویت درمانینقش نماز در درمان بیماریچه شد که فرزندم معتاد شد چگونه از همسرم انتقاد کنویژگی های شخصیت سالموالدین و نوجوان معتادگرایش روز افزون جوانان بآموزش مدیریت استرسآموزش هدف گذاری در زندگیافسردگی در کودکاناموزش ذهن اگاهیاکنون به آرامش برسیداعتیاد از منظر شناختی رفبه هنگام غم و غصه گریه کنبهترین روشهای مطالعهبهترین راه آرامشبا خودم حرف میزنم ، دیوانتوارث و اعتیادخانمهای محترم غرغر ممنوعدرسنامه اعتیادرابطه اعتیاد و اختلال جنراز آرامش درون