شادی دادبین

اعصاب ، روان و مشاوره


آدرس کلینیک

آدرس کلینیک

درمانگر اختلالات خلقی نو

ماهیت و ریشه های پیش نویس زندگی1

با این وجود بدون این آگاهی،این سرگذشت را که سالها پیش آنرا نگاشته اید در زندگی خود به عمل در می آورید.این سرگذشت ((پیش نویس زندگی))شماست.

تصور کنید که در حال حاضر سر گذشتی را که داستان زندگی شماست به رشته تحریر در می اورید.

قلم و کاغذی بردارید و به پرسش های زیر پاسخ دهید .با سرعت و به صورت شهودی کار کنید ،یعنی اولین پاسخ هایی را که به ذهنتان می رسد یادداشت کنید .

عنوان داستان زندگی شما چیست ؟؟؟

چه نوع داستانی است ؟شادمان یا اندوهگین ؟موفق یا ناکام؟جالب یا خسته کننده؟از کلمات خودتان استفاده کنید و همانطور که به ذهنتان می رسند آنهارا یاد داشت کنید .

صحنه های پایانی داستان را در چند جمله خلاصه کنید :داستان شما چگونه به پایان می رسد؟

این پاسخ هارا نزد خودتان نگهدارید،تا پس از اینکه در مورد ماهیت پیش نویس زندگیتان بیشتر مطالعه کردید به آنها مراجعه کنید .

به زبان تحلیل رفتار متقابل ،ما معمولا به پیش نویس زندگی به عنوان پیش نویس اشاره می کنیم.


آدرس مطب : 1
تلفن : 1 - 1

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
مصرف کافئین آری یا خیربهترین راه آرامشمعنویت درمانیبا خودم حرف میزنم ، دیواننقش نماز در درمان بیماریتوارث و اعتیادچه شد که فرزندم معتاد شد خانمهای محترم غرغر ممنوعچگونه از همسرم انتقاد کندرسنامه اعتیادویژگی های شخصیت سالمرابطه اعتیاد و اختلال جنراز آرامش درونcbt اعتیاد ووالدین و نوجوان معتادسه اصل مهم بهداشت روانفقط فرشته ها اشتباه نمی کگرایش روز افزون جوانان بشیوع اعتیاد در دانش اموزفرزند پروری موثرآموزش مدیریت استرسعلائم و نشانه های بیماری مهارتهای پیش بینی آیندهآموزش هدف گذاری در زندگیصفحه اصلیماهیت و ریشه های پیش نویافسردگی در کودکانسوالات پزشکیماهیت و ریشه های پیش نویساموزش ذهن اگاهیپیامهای کاربرانماتریکس چیست ؟اکنون به آرامش برسیدسایتهای دیگرمت امفتامین را بیشتر بشناعتیاد از منظر شناختی رفمراحل سوگواری 1به هنگام غم و غصه گریه کنمراحل سوگواری 2بهترین روشهای مطالعه